GOLF

Chalupa Prameny 15 se nachází v blízkosti několika špičkových golfových hřišť.

Golf club Sokolov.jpg

GOLF CLUB KYNŽVART

Resort je vzdálen pouhých 11 km a je citlivě zasazen do historicky i přírodně výjimečného prostředí s kulisou klasicistního zámku.

Nádherné, 18-ti jamkové hřiště s nálepkou GENIUS LOCI, je svým designem pro většinu hráčů nezapomenutelným zážitkem. Není to náhoda, že každá jamka má své jméno a svůj vlastní příběh. Překrásným vzhledem a kvalitou hracích ploch se řadí mezi TOP hřiště v České republice.

Areál byl navržený slavným golfovým designérem Christophem Städlerem, který využil dispozic zámeckého lesoparku, okolní přírody a kombinací tradičních i moderních prvků se podařilo vytvořit rozmanité a pestré hřiště ve stylu parklandu. Hřiště svým rozložením odpališť uspokojí jak náročné golfové profesionály a amatérské hráče, tak i rekreační hráče. Kromě samotného hřiště jsou zde k dispozici veškeré cvičné plochy.

https://golfkynzvart.cz/

Golf club Sokolov.jpg

ROYAL GOLF CLUB MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je 15 km daleko a je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. Hřiště leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou moře. Vzniklo roku 1905 a je tudíž nejstarším hřištěm na našem území. Hřiště bylo vybudováno pod vedením skotského profesionála Roberta Doiga z Musselburgh.

Hřiště tvoří kompaktní jasně ohraničený areál, z nějž vybočují pouze dvě jamky dostavěné v roce 1978, aby nahradily dvě příliš krátké a stěsnané jamky původní. Greeny jsou ve srovnání s nově budovanými hřišti velmi malé, ale dobře chráněné bunkery. Hřiště je z větší části rovinaté. Na první pohled se může zdát snadné, při hře se však objeví řada nástrah, vyžadujících přesnou technickou hru.

https://www.golfml.cz/

Golf club Sokolov.jpg

GOLF CLUB SOKOLOV

Hřiště se nachází ve vzdálenosti necelých 20 km v nadmořské výšce 430 m n. m. a rozkládá se na prostoru cca 100 ha.

Výškový rozdíl nejvyššího a nejnižšího místa na hřišti činí 42 m. Klimatické prostředí je příznivé pro dosažení dlouhé golfové sezóny. Celková délka 18-ti jamkového hřiště s parem 72 je 6 288 m.

Plocha greenů je od 500 m2 do 640 m2, celková plocha greenů včetně forgreenů je 13 793 m2. Každá jamka má 4 odpaliště. Projekt hřiště zpracovala úspěšná a známá německá firma STÄDLER GOLF COURSES

https://www.golf-sokolov.cz/cz/

Golf club Sokolov.jpg

CIHELNY GOLF RESORT

Cihelny najdete ve vzdálenosti 24 km na břehu řeky Teplé  za vodní přehradou Březová. Z centra města vyjeďte směrem na Plzeň přes čtvrť Doubí. K hřišti vás také dopraví vlak odjíždějící pravidelně z karlovarského dolního nádraží. 18 jamkové hřiště skotského typu, PAR 70 projektovala světoznámá společnost Gary Player Design Company. Do areálu spadá mnoho tréninkových ploch včetně krytého driving range. Honey course je přístupný i veřejnosti bez zelené karty. Golfové hřiště je vhodné pro pořádání mistrovských golfových turnajů. V roce 2003 se tu uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů.

Web Golf Cihelny

Golf club Sokolov.jpg

GOLF RESORT KARLOVY VARY

Golf Resort vzdálen 33 km je jedním z nejstarších areálů nejen v Čechách, ale i ve střední Evropě. Rozkládá se pouhých 5 km od centra Karlových Varů. V nedávné době proběhla rekonstrukce celého hřiště a stavba klubovny. Na hřišti se pořádají významné evropské turnaje. Jednou do měsíce se tu konají i klubová klání. Po turnaji nebo tréninku si mohou golfisté dopřát odpočinek v relaxačním centru a využít dalších nabízených služeb.

https://www.golfresort.cz/

Golf club Sokolov.jpg

GOLF RESORT FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

48 km daleko v bezprostřední blízkosti lázeňského města Františkovy Lázně na vás čeká v Hazlově sportovně náročné 18-ti jamkové golfové hřiště.
Hřiště bylo otevřeno v roce 2003 v malebném prostředí přírodní rezervace povodí Ohře. Hřiště s 18 jamkami, parem 72 a celkovou délkou 6561 metrů splňuje mezinárodní standard. Sportovní zařízení je velkoryse integrováno do mírně kopcovité krajiny na více než sto hektarech půdy. Četné vodní překážky jsou sportovně ambiciózním  golfistům velkou výzvou. Rozmanité listnaté lesy tvoří působivou kulisu podél jednotlivých drah.

Řada doplňkových služeb zaručuje, že se v jednom z nejkrásnějších koutů českého lázeňského trojúhelník budou golfisté cítit jako doma u. Již osm let je vysoká úroveň našeho Resortu certifikována klasifikací International Quality Seal  jako 4 Star Superior.

https://www.gr-fl.cz/